Problem z rozstępami dotyczy większość kobiet i spędza im sen z powiek. Rozstępy to zmiany występujące na skórze, a ich poziom zaawansowania zależy od wielu czynników. Najczęściej problemy z rozstępami pojawiają się w okresie dojrzewania, u osób szybko przybierających na wadze i u kobiet w ciąży.

Walka z rozstępami jest o tyle trudna, iż nie można ich się pozbyć jeśli się już pojawią, jedynie można zapobiegać i przeciwdziałać w początkowym stadium ich powstawania.

Rozstępy „potraktowane” odpowiednimi zabiegami i staraniami można rozjaśnić i wygładzić, praktycznie stają się ledwie dostrzegalne na skórze. Trudniej zapobiegać rozstępom które przybrały kolor jasny prawie biały, z tymi nie poradzimy już sobie kremami, czy domowymi sposobami. Rozstępy na etapie bliznowacenia można tylko i wyłącznie usunąć (zaleczyć i rozjaśnić ) operacyjnie lub laserowo.

Szukamy coraz to nowszych sposobów na walkę z rozstępami, jednak kosmetyki są dość kosztowne i coraz chętniej sięgamy po domowe i sprawdzone metody walki z rozstępami. Masaż najskuteczniejsza metoda na rozstępy w domowym zaciszu. Masaż pobudza krążenie krwi, dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i wygładzona, a także przygotowana do zastosowania odpowiedniego kremu na rozstępy. Masaż również pobudza działanie kolagenu w skórze, co dodatkowo wpływa pozytywnie na miejsca „udekorowane” rozstępami. następnym domowym antidotum na rozstępu to peeling, cukrowy bądź kawowy świetnie pobudzają działanie kolagenu, a także pomagają rozjaśnić powstałe rozstępy. Trzecim etapem pielęgnacyjnych zabiegów domowych to nawilżanie skóry. Można przygotować w domu olejki do masowania skóry, oliwy z oliwek, olejku winogronowego, czy połączyć odżywcze składniki z gotowym olejkiem araganowym.

Istotnym elementem w walce z rozstępami jest również odpowiednia dieta. Rozstępy można „pokonać” wprowadzając do naszej diety jak najwięcej białka. Warto także wprowadzić do codziennego jadłospisu produkty bogate w kwasy Omega3. Należy również odpowiednio nawilżać organizm od wewnątrz, pijąc odpowiednie ilości wody w ciągu dnia. Ruch, gimnastyka, spacery i wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna, również będzie sprzymierzeńcem w walce rozstępami, a i nasze zdrowie oraz kondycja wiele na tym zyskają.