Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Odchudzanie, Zbiór diet

Przetestuj najbardziej znaną dietę świata – Dieta Dukana

Dieta dukana to chyba jedna z bardziej znanych diet świata. Doktor Dukan wyszedł z założenia ich nie warto zmuszać osób, które chcą schudnąć do wyrzeczeń żywieniowych, o wiele lepiej zmienić sposób odżywiania. Dieta składa się z czterech bardzo różniących się od siebie faz.

Faza pierwsza

Faza pierwsza czyli faza ataku, to faza, której wynikiem ma być przyspieszenie metabolizmu. Najprościej to osiągnąć dzięki spożywaniu produktów wysokobiałkowych. Nie trzeba także ograniczać spożycia kawy i herbaty, można używać ostrych przypraw. W tej fazie powinna nastąpić zauważalna utrata wagi. Oczywiście przez 10 dni, bo tyle maksymalnie trwa ta faza, nie uda się stracić wielu kilogramów, ale kilka na pewno.

Faza druga

Druga faza diety może trwać wiele miesięcy. Często jest nazywana fazą naprzemienną. Zasadą w niej jest podawanie przez pięć kolejnych dni produktów białkowych i przez następne pięć produktów z dodatkiem warzyw. W tym etapie nie ma przeciwwskazań co do spożywania mięsa, jednak musi to być mięso gotowane, lub – jak ktoś lubi – surowe. Faza trwa do chwili osiągnięcia odpowiedniej, założonej wagi.

Faza trzecia.

Po osiągnięciu założonej wagi można przystąpić do trzeciej fazy diety. Długość jej liczona jest według wzoru: utracony kilogram wagi w fazie drugiej to 10 dni etapu trzeciego. Jeśli wiec waga zmieniła się o sześć kilogramów, etap trzeci potrwa 60 dni. Faza jest zbieżna z fazą drugą, jednak do diety można dodać pełnoziarnisty chleb, mięso i owoce. Należy jednak pamiętać o jednej zasadzie – aby przyspieszyć metabolizm, raz w tygodniu należy jeść produkty tylko wysokobiałkowe.

Faza czwarta – stabilizacja.

Faza czwarta utrwala efekty poprzednich etapów. Zasadą jest spożywanie rano dużych ilości nabiału i – jak w fazie trzeciej – spożywanie go raz w tygodniu w olbrzymich ilościach. Ograniczyć należy słodycze.

Dieta Dukana naprawdę działa. Przekonały się o tym setki osób na całym świecie. Warto sprawdzić ją na własnym organizmie. Działa !

2 Comments

  1. Magda

    Jest to jedna z najbardziej niezdrowych diet jakie istnieja, tak duże ilości mięsa obciążają organizm,jego trawienie zajmuje tak dużo czasu że zaczyna gnić w ukłdzie pokarmowym, mój kolega robi diete diukana co roku i co roku jest efekt jojo…..

    • Agnieszka Kołodziejczyk

      Dieta Dukana jest niezwykle skuteczną dietą. Wiele tysięcy kobiet szybko zrzuciły zbędne kg, jednakże potem ją porzuciło i wróciło do dawnego żywienia. Dlatego też, wystąpił u nich efekt jojo.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén