Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Zdrowie

Resweratrol, strażnik serca, układu krążenia- recepta na zdrowie.

Resweratrol to fitoaleksyna, związek który jest wytwarzany przez rośliny, chroniący je przed inwazyjnymi czynnikami zewnętrznymi. Znajdziemy go najwięcej w winogronach, ale także jest obecny w śliwkach, orzeszkach ziemnych, liściach eukaliptusa, czarnych jagodach, czy w żurawinie.  Resweratrol uczestniczy w mechanizmach układu krążenia, zapobiega stanom zapalnym, opóźnia proces miażdżycowy, wpływa korzystnie na naczynia krwionośne. Od  zawsze uważano Francuzów, za jeden ze zdrowszych narodów, mimo zamiłowania do wysokokalorycznych potraw i niezbyt zdrowego trybu życia.

Nie od parady jest to stwierdzenie, ponieważ jak wiadomo, Francja słynie z dobrego wina, a jego spożycie przez mieszkańców jest  na porządku dziennym. Wino z winogron, ma w swoim składzie reweratrol i to on odpowiada za zbawienne działanie w aspekcie układu krążenia i zapobiegania chorobom układu krążenia. Najnowsze badania wykazują, ze resweratrol wydłuża życie muszkom owocowym, ssakom, rybkom. Śmiała hipoteza głosi, iż resweratrol jest odpowiedzialny za aktywację genów odpowiedzialnych za długowieczność.  Badania wykazują, że resweratrol aktywuje sirtuiny (enzymy młodości), zastosowanie ich może mieć rewolucyjny wpływ na opóźnienie procesów starzenia. Według badań, resweratrol wykazuje również zdolności przeciwzapalne i hamuje procesy związane z powstawaniem guzów, także o podłożu rakowym. Reswelatrol wpływa również na metabolizm, pobudza mobilizację tkanki tłuszczowej i zapobiega powstawaniu nowej. Wpływ resweratrolu według badań, ma przeciwdziałać rakowi piersi, pladze XXI wieku.

Jak spożywać resweratrol, gdzie go znajdziemy i czy warto włączyć go do codziennej diety?

Resweratrol znajdziemy w największym stężeniu w skórce winogron. Jedna lampka dziennie wina czerwonego, najlepiej w połączeniu z orzeszkami dziennymi dostarczy naszemu organizmowi  niezbędnych właściwości resweratrolu. Powinien stanowić składnik suplementów codziennej diety wspomagającej odchudzanie, regenerację komórek. Badania wskazują, ze powinno się go łączyć w mieszaninie związków, wtedy jego działanie osiąga optymalny stopień.

Pamiętajmy, czerwone wino i orzeszki ziemne, suplementy- zawsze w mieszaninie flanowoidów, po niskokalorycznym posiłku. Wiele pozytywnych właściwości resweratrolu opisano, poddano badaniom, wiele się po nich oczekuje. Naukowcy nie ustają w badaniach nad ulepszeniem i wprowadzeniem resweratrolu do medycyny, mając nadzieję, że jego lecznicze właściwości pomogą  ludzkości ze zmaganiem się z ogromem chorób.

1 Comment

  1. Very interesting information!Perfect just what I was searching
    for!Expand blog

Leave a Reply

Theme by Anders Norén