Jazda na rowerze to nie tylko miły i relaksujący sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. To świetny trening dla naszego ciała, znakomita gimnastyka mięśni, zbawiennie wpływający na cyrkulację krwi i rewelacyjnie dotleniający nasz organizm. Jazda na rowerze to zdecydowanie dobra propozycja dla osób z większą nadwagą, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Osoby z nadwagą ciężko znoszą treningi kondycyjne; bieganie czy siłownia, jazda na rowerze nie nadweręża mięśni i jest przyjemniejsza. Jazda na rowerze pozwala w ciągu godziny spalić od 300 do 700 kalorii w zależności od tempa jazdy i szybkości. To naprawdę wspaniała alternatywa dla osób chcących poprawić swoją sylwetkę. W zgiełku dzisiejszych czasów, pogoni za pieniądzem, stresogennym trybie życia wskazany jest ruch i relaks na powietrzu, warto zatem przesiąść się na rower. Rowerowe spacery, na przykład codziennie do pracy poprawią naszą kondycję a i pozwolą zaoszczędzić na paliwie i czasie dojazdu do pracy w większych miastach jak wiadomo korki to coraz częsty widok.

Rowerowe wyprawy zmuszają nasze ciało do wysiłku, poczynając od nóg, a skończywszy na ramionach i barku. Jazda na rowerze, nie tylko sprzyjają spalaniu kalorii, ale również modelują nasze ciało, wpływają na smuklenie niektórych partii naszego ciała, a także sprawiają że staje się jędrniejsze i zdrowsze. Naciskając na pedału naszego roweru, codziennie przyczyniamy się do poprawy kondycji, również nasz układ kostny na tym wiele zyskuje. Trening rowerowy świetnie wpływa na układ krwionośny, im częściej jeździsz na rowerze, tym mniejsze ryzyko zachorowania na nadciśnienie, czy choroby układu krwionośnego. Żylaki również będą dla nas obcym zagadnieniem, jazda na rowerze skutecznie opóźnia, a i przeciwdziała ich powstawaniu.

Przesiadając się na rower i systematyczne wyprawy oraz treningi z naszym jednośladowym przyjacielem wspierają zdrowie i urodę. Podczas wycieczek rowerowych, dotleniamy nasz organizm, a nasza cera również wiele na tym zyska. Sylwetka nabierze wymarzonych kształtów, układ mięśniowy i kostny nabierze sprawności, a systematyczny trening doda nam wigoru i energii.

„Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem.”
(Marco Pantani)