Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Zdrowie

Twoje ciało mówi więcej niż Ci się wydaje. Ospałość, łaknienie to nie problem!

Uważasz , że odżywiasz się prawidłowo i odpowiednio dbasz o swoje ciało? Sprawdź czy występują u Ciebie opisane poniżej objawy. Dzięki nam dowiesz się co zmienić w swojej diecie. Jeśli skarżysz się na:

Wahania nastroju to najprawdopodobniej brakuje Ci kwasu foliowego oraz kwasu omega 3 a także witamin z grupy B.

Nasza rada: na obiad jedz dużo ryb morskich2 – 3 razy w tygodniu.Na podwieczorek spożyj banana to doskonałe źródło witaminy B

Drażliwość żyjesz w ciągłym biegu jadasz nieregularnie a posiłki zastępujesz kawą lub papierosem.

Nasza rada: Twój organizm potrzebuje więcej kalorii powinnaś dostarczyć mu 1800 do 2000 pełnowartościowych kalorii. Jeśli dostarczasz je np. ze słodyczy może warto pobiegać?

Łaknienie jesteś na ciągłej diecie opuszczasz posiłki a może nadużywasz kofeiny lub alkoholu.

Nasza rada: nie musisz podjadać łakoci między posiłkami warto sięgnąć po owoce czy surowe warzywa. Kawę ogranicz do 3 filiżanek zamiast niej pij zieloną herbatę lub kawę zbożowa.

Napięcie przedmiesiączkowe (PSM) w Twoim organizmie brakuje magnezu lub wapnia z kolei za duży poziom cukru jeszcze pogłębia symptomy PSM.

Nasza rada: postaraj się jeść mnie słodyczy warto je zastąpić suszonymi owocami i orzechami pij tez mleko bogate w wapń.

Ospałość i ciągłe zmęczenie najprawdopodobniej Twoja dieta składa się w zbyt dużej ilości z węglowodanów lub stosujesz diety redukujące stad czujesz się przemęczona i brak Ci energii kolejną przyczyną może być tez mała ilośc żelaza w diecie.

Nasza rada: Spożywaj odpowiednią ilość węglowodanów do swojej aktywności. Pamiętaj by spożywać dużo płynów a w skład diety włącz bogaty w żelazo szpinak.

Rozkojarzenie rzadko spożywasz śniadania w Twojej diecie witaminy E oraz żelaza.

Nasza rada: pamiętaj zanim wyjdziesz z domu dzień rozpocznij śniadaniem to najważniejszy posiłek dnia, a dzięki dostarczonej energii umysł będzie działał na najwyższych obrotach. W ciągu dnia niech towarzyszą Ci bogate w witaminy i antyoksydanty warzywa i owoce a między posiłkami podjadaj orzechy.

 

1 Comment

  1. PMS bez czekolady? :D Próbować można ;)

Leave a Reply

Theme by Anders Norén