Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Uroda, Zdrowie

Truskawki nie tylko do jedzenia. Sezon się już zaczął!

W moim domu kiedy pojawiały się na stole truskawki – oznaczało to początek lata. Niosą ze sobą wiele miłych, wręcz sielankowych wspomnień. Wszyscy je uwielbiają za niecodzienny smak, wygląd czy zapach. Chciałabym przedstawić w tym artykule pozytywny wpływ truskawek na nasze ciało i zdrowie.

Najpierw zacznijmy od tego skąd się wzięła owa truskawka. Powstała na wskutek skrzyżowania poziomki (chilijskiej i wirginijskiej) we Francji. Ludzie truskawką cieszą się już od XVIII wieku. Szybko potem rozpowszechniła się w całej Europie by trafiać do podniebienia całej populacji.

Truskawki mogą być bezpieczną i zdrową przekąską zwłaszcza jeżeli jesteś na diecie. W 100 gramach kryję się zaledwie 35 kcal. Nie oznacza to jednak, że możesz się nimi zajadać. Zjedz góra 5-8 truskawek na posiłek. Nie możesz dodawać cukru, czy śmietany.

Truskawki a celulit

Ze względu na wartościową bromelinę pomogą ci w walce z celulitem. Enzym ten trawi przede wszystkim białko co ułatwia dostęp do głęboko umieszczonych warstw tłuszczu.

Czy wiesz że truskawki zawierają więcej witaminy C niż cytrusy? Są bogate w witaminy grupy B, PP i A. Są również bogate w składniki mineralne takie jak wapń, magnan, fosfor czy żelazo. Wapń i fosfor jest podstawą do budowy kości, mangan poprawi wygląd skóry, włosów oraz poprawi działanie enzymów.

Maseczka z truskawek

Jeżeli chcesz się pozbyć przebarwień na twarzy możesz wykonać domową maseczkę z truskawek. Właściwość tę zawdzięcza witaminie C. Truskawki wykorzystywane są również do preparatów opalających ponieważ działają one ochronnie przeciw promieniowaniu UVA.

 

Leave a Reply

Theme by Anders Norén