Słoneczne lato napełnia nas radością, plażowanie, kąpiele w morzu, spacery w słońcu. Latem nasza skóra jest wystawiona na czynniki zewnętrzne, a kontakt ze słońcem, wiatrem, słoną wodą ma dość szkodliwy wpływ na kondycję naszej skóry. Latem jesteśmy narażeni na przesuszenie, podrażnienia i poparzenia poprzez nadmierną ekspozycję skóry na słońce. To czas, kiedy powinniśmy poświęcić jej więcej czasu i postawić na nawilżanie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Podstawą utrzymania odpowiedniego nawilżenia naszej skóry, jest uzupełnianie wody w organizmie. Szczególnie podczas upałów, kiedy skóra wydala wodę na zewnątrz podczas gdy się poci. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwoli utrzymać naszą skórę w doskonałej kondycji wodno-elektrolitowej. Warto w letni czas zaopatrzyc się w suplementy które wspomogą nawilżenie naszej skóry od wewnątrz. Również odpowiednia dieta bogata w witaminę A i E  wspomoże zapotrzebowanie w codzienną dawkę witamin i wspomoże efekt pielęgnacji od wewnątrz.

Następnym krokiem w drodze do pielęgnacji i walki o dobrą kondycję naszej skóry jest  intensywne nawilżanie. Wysuszona i podrażniona skóra latem potrzebuje nawilżania wyjątkowo intensywnie,  warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Kosmetyki nawilżające powinny zawierać antyoksydanty, witaminę A, E i C, naturalne oleje roślinne. Odpowiednie składniki w kosmetykach powinny być indywidualnie dopasowane do cery i poziomu jej wysuszenia.

Kluczowym elementem dbałości o skórę latem to oczywiście ochrona jej przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Podstawą ochrony, to krem z filtrem, obowiązkowo stosowany przed opalaniem. Odpowiednie stężenie filtrów również indywidualnie dobieramy do typu naszej karnacji. Nie eksponujemy nadmiernie skóry na słońce w godzinach popołudniowych, korzystanie z kąpieli słonecznych musi być z umiarem i przy odpowiedniej ochronie.

Wzbogaćmy naszą dietę w produkty bogate w antyoksydanty, witaminy i makro i mikroelementy. latem mamy szeroki dostęp do owoców, warzyw korzystajmy z dobrodziejstw letniego menu.

Odpowiednio zbilansowane pożywienie, nawilżanie organizmu od wewnątrz, odpowiednie nawilżanie  i ochrona skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych to abecadło prawidłowej  pielęgnacji i dbałości o naszą skórę w gorący, letni czas.