Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Odchudzanie, Zbiór diet

Schudnij w miesiąc – nadchodzi Dieta South Beach!

Dieta South Beach określana niekiedy dietą plaż południa, to łatwy i ciekawy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i zachowanie właściwiej wagi ciała. Z powodzeniem można ją określić jako nie dietę, lecz sposób odżywiania, który można stosować przez dłuższy czas, a nawet całe życie. Autorem diety jest kardiolog rodem ze Stanów Zjednoczonych, dr. Arthur Agatston. Polega ona na ograniczeniu w codziennym żywieniu przetworzonych węglowodanów i tłuszczów nasyconych i zastąpienie ich większym spożyciem białek, węglowodanów złożonych, oraz tłuszczów, ale nienasyconych.

Dieta South Beach składa się z trzech etapów.

Etap pierwszy: Trwa około dwóch tygodni a jego celem jest przygotowanie organizmu na dalszą część diety. W pierwszym etapie wymagana jest rezygnacja ze spożywania kofeiny i alkoholu, wskazane jest zaś jedzenie produktów, które charakteryzują się niskim indeksem glikemicznym.

Etap drugi: Ten etap ma w zasadzie nieograniczony czas trwania. Kończy go osiągnięcie tej wagi, którą założyliśmy. Zasadą w drugiej fazie jest wprowadzenie do jadłospisu owoców, warzyw i nabiału. Muszą to być jednak produkty lekkie, wskazane jest więc unikanie niektórych owoców i produktów bardzo tłustych.

Etap trzeci: Jeśli założona waga została osiągnięta, można przejść do etapu trzeciego. Jest on najprzyjemniejszy ze wszystkich i może trwać do końca życia. Zasada etapu trzeciego jest prosta – można jeść absolutnie wszystko, co ma niski indeks glikemiczny. Jego łączna wysokość w jednym posiłku nie może przekroczyć 60.

Dieta South Beath naprawdę działa. Warto się o tym przekonać, tym bardziej dlatego, że przestrzeganie jej nie wydaje się trudne. Odrobina starań i naprawdę można schudnąć. Należy dodać, że nie powinny jej stosować osoby, których organizm ma problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. W przypadku innych chorób stosowanie diety warto skonsultować z lekarzem.

1 Comment

  1. MarysiaO

    Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną? Nie będzie łatwo ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry plan na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Leave a Reply

Theme by Anders Norén