Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim

Opalanie- słoneczne Randez Vous.

Lato, wakacje, urlop, to czas na labę, wypoczynek i czas maksymalnie spędzony na świeżym powietrzu. Najczęściej czas urlopowy spędzamy na odpoczynku i opalaniu. Chcąc- nie chcąc, skazani jesteśmy na kontakt ze słońcem. Zdrowa opalenizna jest piękna i dodaje uroku, warto jednak pamiętać, że w opalaniu należy zachować umiar i zdrowy rozsądek. Czasy kiedy solidna opalenizna świadczyła o zdrowiu i wigorze już dawno minęły. Słoneczne kąpiele bez umiaru i ochrony mogą być niebezpieczne, dlatego też bezwzględnie należy stosować odpowiednie kosmetyki z filtrami UV.

Podczas urlopu zachłannie łapiemy promienie słoneczne, by po wakacyjnej labie, wrócić do obowiązków zawodowych z piękną opalenizną i naładowanymi akumulatorami. Warto przed urlopem przygotować odpowiednio skórę, na kąpiele słoneczne. Przed wyjazdem na wakacje, warto wzbogacić nasze menu w produkty bogate w witaminę A i E, a także w mikroelementy. Odpowiedni peeling skóry i nawilżanie przed urlopowaniem pozwoli uzyskać nam równomierną opaleniznę. Pijmy soki z marchwi, nasza skóra nabierze ciemniejszego kolorytu i łatwiej będzie chłonąć słoneczne promienie.

Czas na elementarne zasady, jakich musimy przestrzegać przed i po opalaniu:

Kremy z filtrem- obowiązkowo przed opalaniem używamy kremów z filtrem, odpowiednich do naszej karnacji. Im jaśniejsza karnacja, tym mocniejszy krem z wyższym filtrem.

Nawilżanie i pielęgnacja skóry- obowiązkowo po opalaniu uzywamy kremów i balsamów nawilżających. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona a i opalenizna będzie dłużej się utrzymywać.

Rozsądne dawkowanie kąpieli słonecznych- w godzinach „szczytu”  w południe, unikamy kontaktu ze słońcem i wylegiwania sie na plaży. Nie przesadzamy również z całodziennym opalaniem, dawkujemy odpowiednio kąpiel słoneczną. Wskazany jest ruch, opalimy się równomierniej a i  nasza figura na tym skorzysta.

Chrońmy oczy- odpowiednie okulary przeciwsłoneczne to obowiązek nie tylko modnego wyglądu, ale również ochrona naszych oczu. Warto zainwestować w 'dobre” okulary przeciwsłoneczne zawierające odpowiednie filtry ochronne;  UVA, UVB i UVC.

Pijmy wodę- podczas upałów bezwzględnie należy nawadniać organizm od wewnątrz. Odpowiednie uzupełnienie płynów zapobiega odwodnieniu organizmu i nawilżenie naszej skóry, wysuszonej przez opalanie.

 

 

 

2 Comments

  1. Tartinka

    Bardzo lubię się opalać ale na takim prawdziwym słoneczku :) Dodatkowo wspomagam się preparatem Solastyna, dzięki któremu opalenizna utrzymuje się znacznie dłużej. Rewelacyjny produkt, polecam wszystkim!

    • Aga

      @Tartinka, w tamtym roku korzystałam z takiego preparatu, może innej firmy i muszę powiedzieć, że spektakularnych efektów nie dał. Jedynie co było w nim na plus to dobre nawilżenie skóry. :)

Leave a Reply

Theme by Anders Norén