Wiele lekarzy twierdzi, że wątroba to najważniejszy narząd naszego ciała. Można ją nazwać laboratorium chemicznym, od którego pracy zależy stan wszystkich innych narządów. Na obecnym runku istnieje wiele preparatów, które mają poprawić stan naszej wątroby, jednak żaden z nich nie zastąpi procesu samodzielnego oczyszczania wątroby.

Objawy zanieczyszczonej wątroby są bardzo różne, wśród najczęstszych można wymienić pojawianie się na ciele zmian skórnych- piegów, brodawek, występowanie brązowych plam przy korzeniach włosów, zimną skórę ciała i rąk oraz przybieranie przez spód języka barwy żółtej. Te symptomy jednoznacznie mówią nam, że naszą wątrobę należy oczyścić. Odzyskaj zdrowie.

W artykule tym przedstawię pierwszy sposób oczyszczania wątroby, jest to metoda za pomocą soku jabłkowego. Jest on doskonałym „czyścicielem” nie tylko wątroby, ale i nerek oraz pęcherzyka żółciowego.

Oczyszczając wątrobę należy używać jedynie świeżo wyciśniętego soku, nie wolno nam pić soków kupowanych w sklepach, gdyż nie dają one oczekiwanego efektu. Najlepiej, aby jabłka były kwaśne. Po wyciśnięciu soku, należy go pić małymi łykami, a każdy łyk trzymać przez chwilę w jamie ustnej.

U niektórych osób ten sposób oczyszczania wątroby może wiązać się z dolegliwościami żołądkowymi. W tym przypadku sok należy dokładnie odfiltrować z miąższu.

Przed procesem oczyszczania wątroby sokiem jabłkowym należy się na to przygotować, aby organizm nie był „zaskoczony” nadmiarem kwasu, jaki mu dostarczymy. W tym celu przez tydzień poprzedzający kurację należy pić połowę szklanki soku jabłkowego przed każdym posiłkiem.

Jeśli chodzi o samą kurację, powinna ona trwać trzy dni, w czasie których będziemy pili jedynie sok jabłkowy z częstotliwością dwóch godzin, z tym, że w godzinach rannych (8-10) oraz wieczornych (18-20) pijemy po jednej szklance soku, a w porze południowej (12-16) po dwie szklanki soku.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, oczyszczanie wątroby sokiem jabłkowym jest skutecznym rozwiązaniem dla osób mających problemy z tym organem. Jest to sposób z pewnością lepszy niż nieustanne stosowanie lekarstw, które przy okazji są o wiele droższe niż jabłka. Tak więc, może właśnie dziś przyszła pora na pierwszą szklankę świeżego soku jabłkowego…? Jeśli tak, to na zdrowie!