Oddychając zaopatrujemy swój organizm w niezbędny tlen. Proces oddychania i trawienia jest ze sobą bardzo powiązany. Stosowanie odpowiednich technik oddychania pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Oczywiście należy stosować wytyczne diety którą stosujemy, samo oddychanie nie da takich rezultatów, jak z synchronizowanie jej z dietą. Ruch oczywiście, także jest wskazany. Technika oddychania wspomagająca odchudzanie, polega na wstrzymywaniu oddechu na 30 sekund kilka razy dziennie.

Stosowanie tej techniki łącznie z zasadami zdrowego odżywiania i ćwiczeniami pozwoli zrzucić 2-4 kilogramy w ciągu dwóch miesięcy. Oddychanie zaopatruje nasz organizm w tlen, im więcej tlenu w organizmie, tym mniej energii potrzebujemy na wszelkie fizjologiczne czynności. Wstrzymując oddech kilka razy dziennie, zatrzymujemy tlen który magazynuje się w naszym  ciele, pozwalając na swobodne rozkładanie się tkanki tłuszczowej.  Jak bardzo ważny jest kontakt ze świeżym powietrzem, wie każdy. Tlen dostarczany poprzez spacery, ruch oraz prawidłowe oddychanie. Oddychanie zapewnia wymianę gazową miedzy naszym ciałem, a środowiskiem w którym żyjemy. Technika oddychania jest naturalna, nie potrzebujemy substytutów odchudzania, sztucznym leków wspomagających odchudzanie, które niszczą naszą naturalną odporność. Która z nas nie próbowała różnych diet, suplementów diety, czy ciężkiego wysiłku fizycznego, aby uzyskać upragnioną sylwetkę. Nawet jeśli udało nam się zrzucić parę kilogramów, to brak konsekwencji w działaniu, popuszczenie lejców, rozleniwienie- jak wiadomo powodowało znany wszystkim efekt jojo.

Rozczarowanie jakie temu towarzyszy, powoduje stres i brak chęci do działania, lub wręcz przeciwnie, powoduje szukanie „skutecznych” technik wspomagających przemianę materii. Coraz częściej sięgamy po reklamowane cud produkty które wspomagają proces odchudzania. Sięgając po takowe specyfiki, nie tylko nie pozbędziemy sie naszych znienawidzonych „wałeczków”, ale przynosimy szkodę naszemu organizmowi. Warto się zastanowić, zanim po nie sięgniemy. Nasza waga nie spadnie dzięki cudownej tabletce, nie ma co się łudzić. Warto sięgnąć do naturalnych metod, takich jak sprawdzone od stuleci techniki oddychania. Kilka minut dziennie  poświęćmy dla naszego zdrowia i urody. Ruch, spacer, zdrowa, racjonalna dieta i odpowiedni sposób oddychania z pewnością przyniosą nam efekty których tak bardzo oczekujemy.