Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Zdrowie

Naturalny produkt zamiast garści lekarstw. Poznaj sekret!

Wielu z nas ma świadomość tego, że żywność ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie.  Część z nas próbuje stosować różne diety, które nie tylko mają pomóc w odchudzaniu ale również w utrzymaniu dobrego samopoczucia oraz swojego ciała w dobrej kondycji. Niewielu natomiast wie jak wykorzystać produkty żywnościowe w walce z różnymi dolegliwościami i który naturalny produkt pomoże w zwalczaniu danej dolegliwości. Poniżej przedstawiamy opisy produktów, których picie lub spożywanie pomoże nam w rożnych dolegliwościach.

Kawa

Wielu naukowców zazwyczaj podkreśla uboczne efekty picia kawy takie jak wzmożone ryzyko powstawania chorób serca itp. Badania jednak pokazują, że wypicie dwóch filiżanek mocnej kawy może zatrzymać atak u osoby chorującej na astmę, gdyż działa ona rozszerzająco na oskrzela.

Imbir

O jego zbawiennym wpływie na zdrowie pisali już Chińczycy ponad dwa tysiące lat temu. Imbirowi przypisywano różne właściwości, m.in. zmniejszenie lepkości krwi. Niepodważalnym faktem jednak jest to, że imbir  skutecznie przeciwdziała chorobie lokomocyjnej. Imbir można kupić w kapsułkach lub sproszkowany dosypać na pół godziny przed podrożą do herbaty. Efekt jest gwarantowany- bez użycia środków farmakologicznych.

Cukier oraz miód

Każdy z nich to naturalny produkt, który skutecznie pomoże w zasypianiu każdemu, kto cierpi na bezsenność. Przy tym trzeba obalić mit dotyczący picia mleka na noc. Wbrew przeświadczeniu o pomocnym jego działaniu mleko w zasypianiu nie tylko nie pomaga, ale wręcz rozbudza.

Kwasy Tłuszczowe typu omega-3

Bardzo wiele kobiet boryka się z migreną. Zamiast więc łykać w takich przypadkach garść tabletek przeciwbólowych można spróbować  wprowadzić do swojego jadłospisu produkty zawierające kwasy omega-3, przykładowo ryby takie jak: łosoś, sardynka czy makrela. Dla tych, którzy nie przepadają za tego typu produktami można polecić zażywanie gotowych kapsułek zawierających kwasy omega-3, dostępnych w każdej aptece. U wielu osób, które przyjmowały kwasy omega-3 stwierdzono bowiem znaczne zmniejszenie częstotliwości napadów migreny.

Z innych produktów, o których wypadałoby tu wspomnieć można wymienić: otręby owsiane, pomagające obniżyć cholesterol, herbatę, która jest najlepszym płynem do płukania ust o działaniu przeciw próchniczym czy mleko, którego picie, zwłaszcza w okresie młodości zmniejsza ryzyko osteoporozy w późniejszym wieku. Ogromnym atutem stosowania tego typu produktów jest fakt, iż są one naturalne, nieinwazyjne, łatwo dostępne dla wszystkich, tańsze a często o wiele bardziej skuteczniejsze od lekarstw. Warto więc spróbować!

13 Comments

 1. ogólnie ze wszystkim się zgodzę poza tym kwasem omega-3 jak dla mnie nikt nigdy nie udowodnił że omega 3 skutecznie na coś pomaga, raczej się domniema że działa pozytywnie na organizm

 2. Bardzo ważnym aspektem wydaje się być spożywanie naturalnych produktów. Np. miód pszczeli nie może być zastąpiony przez jakieś suplementy.

 3. Bardzo, bardzo trafne spostrzeżenie przedmówcy. Miód pszczeli oraz inne naturalne produkty są mega zdrowe.

 4. Bardzo dobrze, że ktoś pisze o naturalnych produktach. Naturalność jest bardzo, bardzo ważna. Im mniej produktów chemicznych, tym lepiej dla nas.

 5. Wszystko, co naturalne jest dużo, dużo lepsze od sztucznych towarów.

 6. ja tam często odwiedzam sklepy ze zdrową żywnością ;)

 7. Ja również często odwiedzam sklepy z żywnością ale ceny są bardzo wysokie

 8. Miód oraz inne naturalne produkty są bardzo zdrowe i można powiedzieć że odtruwają organizm z toksyn. Polecam zdrową żywność widać pozytywne zmiany po badaniach lekarskich.

 9. Super są naturalne składniki i wchłaniają się z nich witaminy lepiej niż z tych sztucznych tabletek

 10. Powyższe produkty wymienione w artykule doskonale wpływają na zdrowie. Gdy ktoś ma cukrzyce niestety miód odpada.

 11. Miód pszczeli to rarytas. Ten z marketów jest oszukany i daleko mu do prawdziwego miodku. Kupuje u pszczelarza i jestem zawsze zadowolony.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén