Zdrowe odżywianie jest i było najważniejszym czynnikiem wpływającym na długość życia człowieka. Dzięki odpowiednio dobranej diecie możemy się cieszyć dobrą odpornością, kondycją czy piękną, szczupłą sylwetką.

Przygotowanie odpowiedniej diety z pozoru nie jest trudne. Wystarczy zwrócić uwagę na posiłki które są dobre dla naszego zdrowia, a które mogą mieć negatywny wpływ. Powinniśmy więcej spożywać owoców, jarzyn, a mniej wypełnionych tłuszczem i kaloriami fast foodów.

Nasze jedzenie musi Nam smakować. Obiad, czy kolacja powinna być miłym akcentem do zyskania energii potrzebnej do życia, jak również powodem do spotkań przy wspólnym stole z najbliższą rodziną. Jedzenie nie powinno być monotonne. Starajmy się jak najbardziej urozmaicać nasze posiłki, gdyż nawet najbardziej wyrafinowane dania z biegiem czasu się znudzą.

Pamiętaj także, że lepsze dla naszego organizmu jest częstsze jedzenie mniejszych porcji, niż rzadsze a większe. Wiele ludzi o tym zapomina, a to jest olbrzymi błąd. Nie jedzmy także 2 godziny przed spaniem, gdyż wtedy organizm będzie się męczył w trakcie snu. Zdrowe odżywianie to podstawa.

Każda dieta skupia się na dostarczaniu odpowiednich składników odżywczych, do których należą: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki odżywcze, błonnik czy woda.

Warto więc zastanowić się nad poniższym motto:

„Jedz aby żyć, a nie żyj aby jeść”