Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Zdrowie

Jak prawidłowo dbać o zdrowie? Praktyczne porady.

Każdy z nas z pewnością potwierdzi, że zdrowie jest dla niego najważniejsze. Jednakże co z tego, jak zapominamy o nie dbać. Większość Polaków nie może się pochwalić swoim zdrowiem. Poprzez zaniedbania tracimy największy skarb. Wiele osób skarży się na wzdęcia, zgagę, ból głowy czy wypadanie włosów. Zazwyczaj nie zwracamy na takie z pozoru błahe wskazówki, które przekazuje nasz organizm. W rzeczywistości może mieć to poważne skutki.

Dlatego chciałabym zachęcić do przeczytania dalszej treści, by dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo dbać o swoje zdrowie bez interwencji lekarza. Aby utrzymać swoje zdrowie w jak najlepszej kondycji musimy ustalić odpowiednią dietę. Zdrowe odżywianie z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą kondycję fizyczną czy psychiczną. Tłuszczę i zbędne węglowodany nie bójmy się zamienić na sole mineralne czy brakujące witaminy.

Aby utrzymać kondycję powinniśmy zacząć ćwiczyć. Nie chodzi tu o forsowanie organizmu, a o godzinę lekkich ćwiczeń aerobikowych. Najlepiej na świeżym powietrzu.

Zadbajmy również o wygląd zewnętrzny. Przyjrzyjmy się kosmetykom jakich używamy. Stosujmy tylko te, które są naturalne. Bez zbędnych zapychaczy silikonowych, które zatykają nasze pory uniemożliwiając im oddychanie.

2 Comments

  1. Powinno się też sprawdzić, czy w kosmetykach nie ma np. parabenów i ftalanów.

  2. Bogna

    Powinno się prawidłowo odżywiać. Jeżeli nie wiemy sami co mamy jeść warto zakupić poradnik, albo zamówić prenumeratę, np „Twój przepis na zdrowie”.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén