Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim

Estrogen- strażnik wagi.

Estrogeny, hormony które mają ogromny wpływ na równowagę hormonalną organizmu, a co za tym idzie na przemianę materii. Zależność pomiędzy poziomem estrogenów, a tłuszczem jest standardowo taka, im więcej estrogenu, tym większy problem z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Zasadniczo u szczupłych osób poziom estrogenów jest odpowiednio mniejszy. Estrogen jest odpowiedzialny za eksploatację zasobów energii, apetyt i odpowiednią wagę ciała. Nadmiar estrogenów  w organizmie przyczynia się nie tylko do zwiększenia masy ciała, ale również zmniejszenia witalności, częstych bóli głowy, problemów ze skórą i włosami. Estrogen to żeński hormon, ma on również funkcję ochronną, przed chorobami serca i układu krwionośnego, osteoporozą, chorobą Alzheimera jak i przed rakiem żołądka. Jego funkcja w organizmie jest bardzo ważna i ma wpływ na prawidowe funkcjonowanie całego organizmu.

Estrogen ma również znaczenie w nawilżaniu i kondycji skóry, produkcję produkcję kolagenu i elastyny. Niedobór bądź nadmiar estrogenu powoduje problemy ze skórą, zaburza jej funkcjonowanie, a także wpływa na rozwój bakterii i sprzyja grzybicy skory.

Estrogeny, znajdziemy w skażonym środowisku, chemii, syntetyczne estrogeny są wszechobecne i a kontakt z nimi mamy codziennie. Na poziom estrogenów wpływ ma również pożywienie które dostarczamy naszemu organizmowi. Produkty wpływające na gospodarkę hormonalną to najczęściej pożywienie zawierające soję, mięso, ryby, warzywa i owoce pryskane pestycydami.

Na całą gospodarkę hormonalną ma wpływ zatem nasze odżywianie, stan organizmu, skażenie środowiska, zażywanie leków. Zażywanie leków antykoncepcyjnych, również ma wlyw na poziom estrogenów, odlatego przed przepisaniem recepty, lekarz powinien zlecić podstawowe badania.

W walce z nadwagą i przemianą materii, estrogen to jeden z ważniejszych czynników. Stoi na straży apetytu i zużytkowania energii. Walka z nadwagą o jeśli dieta, ruch i inne metody nie dają rezultaty, warto przebadać i sprawdzić stan hormonalny organizmu. Wynik badań i stan estrogenów w organizmie, pomoże obrać koncepcję odchudzania, jak również ewentualnego wyrównania hormonów i leczenia farmakologicznego. Odpowiednio wyrównany i dobrze funkcjonujący poziom hormonów ma również wpływ na psychikę i wahania nastroju.

 

1 Comment

  1. Hurrah, that’s what I was seeking for, what a information!
    present here at this website, thanks admin of this web page.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén