Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, coraz częściej myślimy o zasłużonym wypoczynku. Niestety często musimy kierować się względami ekonomicznymi, wybierając rodzaj wypoczynku i miejsce pobytu. Co zrobić, żeby spędzić udane wakacje, nie martwiąc się przy tym zbytnio wysokimi kosztami? Z doświadczenia wiem, że można zafundować sobie przyjemny wypoczynek, który nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu, jeśli tylko dobrze wszystko zaplanujemy.

  • Sprawdź oferty zakupów grupowych

Zazwyczaj znamy wcześniej termin urlopu. Warto więc 3 miesiące wcześniej przeglądać serwisy zakupów grupowych z rejonu, w który się wybieramy. Często możemy natknąć się na oferty atrakcyjnych noclegów, kupony zniżkowe do restauracji, na imprezy czy do obiektów rekreacyjnych. Ale uwaga: trzeba uważnie czytać szczegóły dotyczące ofert, gdyż mogą zawierać ograniczenia (np. dotyczących terminu skorzystnia ze zniżki). Ciekawym rozwiązaniem jest korzystania z agregatorów ofert, (np godealla.pl) – gdzie możemy znaleźć większość ofert z danego miasta. To spora oszczędność czasu, nie musimy przeglądać dziesiątek serwisów w poszukiwaniu interesującej nas oferty. Wystarczy wybrać miasto, rodzaj kuponów (restauracje, turystyka, koncerty itp), a serwis pokaże nam wyniki pasujące do podanych kryteriów.

  • Odwiedź serwisy turystyczne

Dobrym sposobem na znalezienie odpowiedniego (i niedrogiego) obiektu noclegowego jest korzystanie z serwisów noclegowych. Znajdziemy tam szeroki wachlarz noclegów, mamy więc ogromny wybór – dostosowany do naszych osobistych preferencji i upodobań. Przy okazji warto rozejrzeć się, czy obiekt, który jesteśmy zainteresowani, przewiduje jakieś zniżki dla klientów pochodzących z danego serwisu turystycznego. Tak jest na przykład w wypadku e-wczasy.pl – na stronie widnieje informacja, na jaki rabat możemy liczyć. W tym konkretnym serwisie najczęściej możemy liczyć na 5-10% rabat, ale są też oferty 15%. Nie są to może ogromne oszczędności, mimo wszystko jednak przy dłuższym pobycie możemy zaoszczędzić sporą sumkę, którą możemy przeznaczyć na inne przyjemności. Zatem czy warto? Odpowiedź wydaje się oczywista.

  • Rozejrzyj się za kartą turysty

W wielu miejscowościach (szczególnie tych nastawionych na turystykę) możemy nabyć tzw. karty turystycznych – oferujących rabaty w wielu punktach w mieście. Zniżki często obejmują muzea, restauracje, ośrodki wypoczynkowe, lokalne atrakcje. Najlepiej informacji na ten temat poszukać w google – wystarczy wpisać frazę: 'karta turysty’ i miasto, do którego się wybieramy. Karty tego typu są dostępnę np. w Świnoujściu czy Poznaniu

To tylko kilka sposób na tanie wakacje, dzięki którym nawet z ograniczonym budżetem możemy spędzić niezapomniane wakacje.