Klucz do piękna, zdrowia i witalności w przeważającej mierze zależy od sposobu i jakości naszego żywienia.  Doktor Gayelord Hauser w latach dziecięcych chorował dość często, co było bardzo uciążliwe, dlatego też w wieku dojrzałym „wypróbował” na sobie i stworzył dietę, dzięki której organizm znakomicie oczyszcza się z toksyn, zbędne kilogramy znikają, twarz staje się promienna, a organizm nabiera sił i witalności.

Dieta Hausera w głównym swym założeniu opiera się na spożywaniu owoców i warzyw w różnej postaci, najczęściej spożywanych w formie soków. Wiele gwiazd światowej sławy- Marlin Monroe, Jane Fonda, Grace Kelly, korzystały z dobrodziejstw diety Hausera, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że ze sporym powodzeniem. Dieta Hausera nie tylko w efekcie końcowym pozwala za zrzucenie kilku kilogramów, również regeneruje organizm, ma właściwości detoksacyjne, a cera nabiera zdrowego, naturalnego kolorytu. Wiosna i lato to najkorzystniejszy czas na wdrożenie diety, pod dostatkiem mamy w tym czasie  warzyw i owoców. Zimą i jesienią świeże owoce i warzywa można śmiało zastąpić mrożonkami. Kluczowym elementem diety Hausera jest podział produktów na sześć grup; 1) świeże soki owocowe, 2) świeże soki warzywne: marchwiowy, selerowy, pomidorowy, z kiszonej kapusty, 3) gorące napoje: rosół ugotowany na samych jarzynach, napar z mięty, kawa bez cukru, słaba herbata bez cukru z cytryną, 4) napoje mleczne: jogurt, kefir, mleko, maślanka, 5) świeże warzywa: marchew, seler, pietruszka, szpinak, papryka, brukselka, cebula, kiszona kapusta, 6) świeże owoce: pomarańcze, grejpfruty, jabłka, cytryny, wszystkie rodzaje jagód. Produkty z wymienionych grup, należy spożywać według wyznaczonych zasad, nie można ich łączyć w dowolny sposób  W czasie stosowania diety należy wykluczyć ziemniaki, cukry, banany, pieczywo białe i tłuszcze. Wieczorem wskazane jest wypicie mleka z drożdżami piwnymi.

Dieta Hausera zdobyła sobie uznanie wśród amerykańskich gwiazd, jej efekty są zaskakujące, a sama dieta nie jest zbyt trudna w podtrzymaniu postanowień i wyrzeczeń. Efekty pojawiają się w miarę szybko, włosy nabierają blasku, cera staje się promienna, figura nabiera wymarzonych kształtów, a organizm pozbywając się toksyn, nabiera odporności i witalności.