Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji, szczególnie latem. Nieszczególnie szczęśliwi posiadacze cery naczynkowej mają nie lada problem z dbałością i ochroną skóry przed promieniami słonecznymi. Warunki atmosferyczne panujące latem szczególnie są niekorzystne dla cery naczynkowej.

Pod wpływem promieni słonecznych, delikatne naczynka zaczynają pękać tworząc na twarzy tak zwane „pajączki” co nie jest zbyt estetyczne. Cera naczynkowa nie toleruje również zbyt ciepłej wody, wahania temperatur, wiatru.

Jak dbać i pielęgnować cerę naczynkową latem? Najważniejszym elementem pielęgnacji cery latem to unikanie kontaktu ze słońcem. Przed każdym wyjściem na plażę należy stosować na twarz kremy z najwyższym z możliwych filtrem. Kremy do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej, również stosujemy przez całe lato.  Nie należy wystawiać twarzy na słońce w godzinach jego najintensywniejszej emisji. W momencie kiedy przebywamy dość długo na słońcu wskazany jest kapelusz bądź czapka z daszkiem, aby ochronić naszą skórę przed jego działaniem. Promieniowanie UV jest wrogiem numer jeden cery naczynkowej. Warto przed wybraniem się na urlop zasięgnąć konsultacji  u kosmetyczki, bądź dermatologa w kwestii doboru odpowiednich preparatów i kosmetyków chroniących i pielęgnujących cerę w letni czas. Odpowiednie kosmetyki indywidualnie dobrane do każdej cery to niezbędnik podczas wakacyjnych wojaży. Dzięki nim możemy ochronić cerę przed podrażnieniami i pękaniu naczynek w okolicy twarzy i dekoltu.

Cera naczynkowa także nie lubi chlorowanej wody, tak więc kąpiele w basenie również należy dawkować i szczególnie uważać na twarz podczas pływania. Ciekawostką jest fakt, iż wiele nam może pomóc selen bogaty w antyoksydanty, które zapobiegają uszkodzeniom delikatnych naczynek. Warto przed wyjazdem na urlop wprowadzić do naszej diety produkty zawierające selen: orzechy ryby, owoce morza, zielony groszek, produkty zbożowe. Podczas urlopu należy kontynuować spożywanie selenu, z pewnością pomoże nam utrzymać naszą cerę w dobrej kondycji i zapewni dodatkową ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Cera naczynkowa wymaga szczególnej i delikatnej troski. Latem wyjątkowo starannie musimy zbadać o ochronę naszej skóry i unikać zbyt długiego kontaktu ze słońcem. Odpowiednia pielęgnacja i zaplecze kosmetyczne z pewnością uchroni nas przed popękanymi naczynkami i podrażnieniami delikatnej skóry naszej twarzy i dekoltu.