Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Zdrowie

Bolące stawy to już przeszłość! Silne i sprawne stawy dzięki diecie.

Aktywny tryb  życia, regularne ćwiczenia dają się we znaki naszym stawom. Będą one zdrowe i elastyczne jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Zbawienny wpływ na bolące stawy ma również odpowiednia dieta. Nie jest wciąż stwierdzone naukowo co jest przyczyną bolących stawów. Brane są pod uwagę zarówno przeciążenia aktywnością fizyczną, skłonności genetyczne oraz właśnie dieta. Prawidłowo dobrana dieta jest jednym z kluczowych czynników leczenia reumatyzmu i bólów stawowych. Przy bólach reumatycznych warto na stałe wprowadzić do jadłospisu ryby morskie. Ponieważ zawierają one duże ilości kwasów omega-3. Ma on o właściwości przeciwzapalne.

Naukowcy twierdzą, że rybi tłuszcz może skracać poranne sztywności u chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów. Leczniczy efekt osiągniemy jedząc 2 do 3 porcji(150g) tygodniowo. Warto dodać, że tłuste ryby zawierają duże ilości witaminy D, ta pomaga w przyswajaniu wapnia i ma działanie przeciwzapalne. Oczywiście nie tylko ryby pomogą nam w dolegliwościach stawowych. W skład spożywanych posiłków warto włączyć tez bogate w kwasy omega-3 włoskie orzechy , drób czy też kiełki. Kwas omega-3 to nie jedyny składnik w diecie , który złagodzi bule stawowe.

Flawonoidy i antocyjany to przeciwutleniacze znajdujące się m .in w owocach i warzywach. Ich zadaniem jest skuteczne zwalczanie wolnych rodników , które inicjują stany zapalne stawów. Przeciwutleniacze hamują również wszelkie zwyrodnienia. Stąd też ważnym składnikiem diety przy problemach ze stawami powinny być marchew, pietruszka, por, dynia. Silne kości i chrząstki stawowe będziemy mieć dostarczając im dużo białka. Stąd nawet kilka razy dziennie poleca się picie jogurtu lub kefiru. Co drugi dzień warto zjeść porcję chudego mięsa drobiowego. Przy problemach ze stawami warto też skorzystać z dobrodziejstwa ziół i ich właściwości przeciwbólowych.

Przyprawy korzenne ograniczają wytwarzanie się hormonów odpowiedzialnych za stany zapalne podobnie jak olejki eteryczne czosnku czy cebuli. Stosując te zalecenia na pewno nasze stawy nam za to podziękują nie bez znaczenia jest też fakt , że zaoszczędzimy na kosztownych suplementach . Sama natura wytworzyła środki do zwalczania problemów ze stawami.

1 Comment

  1. Man1903Rek

    Dzięki wielkie za fajne porady. Nie znam się na tego typu działaniach – bardzo mi pomogliście! Niech żyje Internet :)

    u230326 – Coś dla Ciebie:

Leave a Reply

Theme by Anders Norén