Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Uroda, Zdrowie

Zmarszczki, jak przeciwdziałać i pielęgnować skórę.

Pojawienie się zmarszczek jest nieuniknione, wiele od nas zależy jak będziemy temu zapobiegać i jakie metody wybierzemy by opóźnić proces starzenia. W drogeriach półki sklepowe uginają się od cudownych kosmetyków, które zapobiegają starzeniu się skóry, ulotki zachęcają do kupna, jednak czy te obietnice  mają pokrycie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując krem przeciwzmarszczkowy i czy warto kupować droższe kosmetyki. Składniki które powinny znajdować się w kremie mają kluczowe znaczenie dla pielęgnacji naszej skóry, co nie oznacza, że droższy krem zawsze jest „lepszy”. Czasem tańsze kosmetyki posiadają składniki niezbędne do pielęgnacji i nie zawsze droższe znaczy „lepsze”. Podstawowym składnikiem w walce ze zmarszczkami jest witamina A, zwana retinolem. Witamina A zwiększa produkcję kolagenu, a co za tym idzie spowalnia proces starzenia, wygładza skórę i stymuluje jej odnowę. Następny składnik to witamina C. Witamina C stymuluje produkcję kolagenu, odbudowuje i wygładza zmarszczki. Najskuteczniej ją stosować wieczorem przed snem, to niezbędny składnik kremu na noc.

Składnik który chroni przed promieniami UV i spowalnia powstawanie zmarszczek to witamina E.  Witamina B3 chroni naszą skórę przed toksynami i ma działanie łagodzące, również rozjaśnia skórę. Kwas hialuronowy to składnik dzięki któremu skóra będzie odpowiednio nawilżona i jędrniejsza.

Alfa-hydrokwas (AHA), zwany kwasem glikonowym, złuszcza skórę, najczęściej znajdziemy go peelingach. Niezmiernie ważne jest nawilżenie organizmu od wewnątrz. Jest wiele suplementów i witamin, ale pamiętajmy, że warzywa, owoce i odpowiednia ilość wody spożywanej w ciągu dnia ma kolosalne znaczenie na kondycję naszej skóry.

Wiele czynników ma wpływ na stan naszej skóry, genetyka, styl życia, pielęgnacja cery. Nic tak nie niszczy skóry jak palenie papierosów, alkohol, nadmierne korzystanie z solarium i kąpieli słonecznych, stres, złe odżywianie. Sama pielęgnacja cery kremami, zabiegami kosmetycznymi i ingerencjami chirurgicznymi nie wystarczy by zatrzymać młodość. Ruch, zdrowy styl życia,  pozytywne nastawienie do świata i odpowiednia pielęgnacja skóry z pewnością pomoże zachować promienny wygląd na dłużej.

1 Comment

  1. Very interesting topic, thanks for putting up.Blog range

Leave a Reply

Theme by Anders Norén