zdrowy styl życia latemLatem, mamy więcej czasu, energii i zapału, dlatego też w słoneczne dni mamy lepszy nastrój i chęci do przygotowywania zdrowych posiłków i przekąsek. Urlop i wakacje nie zwalniają nas z obowiązku zdbania o nasze zdrowie i kondycję, a wręcz przeciwnie, latem mamy więcej możliwości i okazji do zadbania o siebie i o swoich bliskich.

Przede wszystkim słoneczne lato daje nam cały ogrom zdrowych przekąsek, w postaci owoców i warzyw. Truskawki, maliny, czereśnie, wiśnie, pomidory, ogórki, można by wymieniać bez końca. Warto sięgać po te dobrodziejstwa jako przekąski, a także jako pyszne koktajle, sałatki i dodatki do potraw. Owoce i warzywa to niezatopione źródło witamin, minerałów, błonnika, mikro i makroelementów oraz antyoksydantów. Zamiast sięgać po lody, czy inne słodkości zafundujmy sobie wspaniałą bombę witaminową złożoną z owoców i warzyw.

Latem w naszym organizmie zachodzą wszelakie zmiany. Pod wpływem słońca nasz organizm wydziela więcej melatoniny, dlatego też lepiej i dłużej śpimy. Również  promienie słoneczne wpływają na wyższy poziom serotoniny co wiąże się z  lepszym metabolizmem i ograniczeniem zapotrzebowania na cukier. Warto to wykorzystać i sięgać po wymienione przekąski w postaci owoców i warzyw oraz dostarczyć organizmowi „dobrych” cukrów. Słońce ma również wpływ na układ hormonalny, dzięki czemu mamy więcej siły, ochoty i zapotrzebowania na ruch i uprawianie sportu. Wszystkie te pozytywne aspekty pobudzają nasz organizm do działania ruchu, co  z pewnością fantastycznie wpłynie na nasza sylwetkę, a również na całe funkcjonowanie naszego organizmu.

Latem ze względu na ciepłe dni, częściej i mocniej się pocimy, musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pijmy więcej wody, kwoktali owocowych, ograniczmy spożywanie kofeiny i teiny. Mała czarna nie jest tak niezbędna na wakacjach, ponieważ dzięki słońcu, mamy więcej energii i siły, kawę z powodzeniem możemy ograniczyć.

Ruch energia, spacery, zdrowe przekąski, odpowiednie menu.

Wakacyjna laba sprzyja rozleniwieniu, na szczęście słoneczne promienie nie na długo pozwalają na leniuchowanie i pobudzają nas do działania. Wykorzystajmy wakacyjny czas na regenerację i zdrową kontynuację nawyków, a z pewnością odpowiednio naładujemy akumulatory na powrót do rzeczywistości.