W dzisiejszym artykule chciałabym zwrócić uwagę jak poprawić swój styl życia oraz uzyskać przy tym zadowalającą sylwetkę. Jeżeli dużo pracujesz i nie masz czasu na sen również zachęcam do czytania.

Co musisz robić aby lepiej się poczuć? To proste!

1. Zacznij ćwiczyć.

Regularne ćwiczenia wpływają bardzo korzystnie na nasz organizm wewnętrzny jak również naszą sylwetkę – zewnętrzną. Już ćwiczenie godzinę dziennie zapewni Twojemu ciału relaks. Warto pamiętać aby nie ćwiczyć tuż przed spaniem, gdyż nasz organizm wyprodukuje zbyt dużo hormonów, które dadzą nam „kopa” niżeli pomogą nam zasnąć.

Z doświadczenia wiem jak trudno się nam zmobilizować i być stanowczym w codziennych ćwiczeniach, jednakże jeżeli chcemy poczuć się pewnie we własnej skórze, zyskać powodzenie w szukaniu partnera musimy zacisnąć zęby i iść dalej. Zdrowa sylwetka zaprocentuję w przyszłości :).

Jako ciekawostkę powiem, że zdrowy styl życia spowalnia proces starzenia aż dwukrotnie, a regularne ćwiczenia jeszcze bardziej. A więc żadnego zwlekania i wymówek.

2. Łóżko służy do spania.

Należy zadbać o to, aby relaks pozostał relaksem. Nie należy kończyć w łóżku projektu na jutro, oglądać wiadomości czy nawet czytać książkę. Łóżko stworzone jest do snu, a nie do krzywienia kręgosłupa i niszczenia sobie wzroku jasną lampą przy czytaniu. Pamiętaj że zdrowa sylwetka to ciągłe ćwiczenia. Tutaj nie ma chwili na bez efektywne siedzenie.

3. Jedz minimum 2 godziny przed spaniem

Musisz się nauczyć jeść posiłki o stałych porach. Organizm jest tak skonstruowany, że jeżeli będzie głodny – spowolni metabolizm chroniąc nasz organizm przed szybką utratą energii. Spowolniony metabolizm nie sprzyja niczemu dobremu.

Reasumując aby uzyskać zdrową sylwetkę wcale nie trzeba dużo. Więcej ruchu, warzyw. Mniej słodyczy i fastfoodów. Myślę, że jeżeli określisz jasno swój cel jakim jest zdrowa sylwetka to osiągniesz go bez problemu. Tak samo jak zrobiłam to ja.