Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim

Włosy pod ochroną, pielęgnacja włosów latem.

Pielęgnacja włosów, każdego dnia zajmuje nam mniej, lub więcej czasu, w zależności od kondycji naszych włosów, czasu, chęci i możliwości. Pielęgnacja włosów latem, wymaga jednak od nas większej troski i zaangażowania. Latem nasze włosy narażone są szczególnie na niezbyt korzystne warunki, słońce, kąpiele w morskim klimacie, w basenie z chlorowaną wodą, piasek, wiatr, wszystkie te czynniki są bardzo niekorzystne dla naszych włosów i ich kondycji.

Niezmiernie ważnym czynnikiem wpływającym niekorzystnie na strukturę włosów, jest promieniowanie UV. Tak jak dbamy o naszą skórę, chroniąc ją przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, tak samo powinnyśmy zadbać o odpowiednią ochronę naszych włosów. Ważnym elementem pielęgnacji włosów latem jest stosowanie szamponów i odżywek z filtrem UV, przez cały okres letni, aby zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dodatkową ochronę naszym włosom zapewnią maseczki i balsamy wzmacniające oraz intensywnie nawilżające. Unikajmy również zbytniego  i nadmiernego eksponowania włosów na słońce, ochraniajmy je w upalny czas, kapelusze, chusty, nie tylko dodają nam szyku i pięknie wyglądaja, ale również chronią nasze włosy przed szkosliwymi promieniami UV.

Pielęgnacja włosów, pomoże nam w utrzymaniu pięknej, gęstej fryzury dlatego też, pozwólmy odpocząć naszym włosom, od nadmiernych stylizacji, wymyślnych fryzur nadmiernego stosowania lakierów i pianek, jak i suszenia włosów. Podczas kąpieli w morzy, czy w basenie, starajmy się ubierać czepek, aby chronić nasze włosy przed szkodliwym działaniem słonej czy chlorowanej wody.

Latem, postawmy na naturalność i jeśli to możliwe, nie farbujmy włosów, farbowanie jak wiadomo wysusza włosy, a pod wpływem słońca nasze włosy dość szybko płowieją i tracą wymarzony kolor otrzymany podczas farbowania. Także suszenie włosów możemy ograniczyć, latem ciepłe powietrze z pewnością zdrowiej i szybciej wysuszy nasze włosy niż suszarka.

Pielęgnacja włosów latem, to niezmiennie ważny czynnik codziennej dbałości o naszą urodę. Włosy latem powinny mieć więcej „swobody” , od suszenia, prostowania i lakierowania. Naturalne, lśniące włosy, bez zbędnych i wymyślnych upięć, z pewnością pięknie i naturalnie dodadzą nam szyku i swobodnej elegancji na urlopie.

1 Comment

  1. Real superb information can be found on weblog.Blog monetyze

Leave a Reply

Theme by Anders Norén