Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Uroda, Zdrowie

Wakacyjna higiena intymna- wyjątkowa pielęgnacja latem.

Higiena intymna  czasie wakacji i urlopu u każdej kobiety, powinna być priorytetem. Nie oznacza to, że należy zaniedbywać ten tak ważny aspekt codziennej higieny, jednak latem, w ciepłe dni, powinnyśmy szczególnie zwracać uwagę na pielęgnację i ochronę intymnych części naszego ciała.

Lato i wakacje, to czas podróży, kontaktu z woda, piaskiem, wypady na basen i spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Wszystkie aspekty związanie  z wypoczynkiem mają ogromny wpływ na okolice intymne i specjalna pielęgnacja, jest bardzo ważna i nie powinnyśmy jej bagatelizować.

Na początek, dość prozaiczna rada, aby zmieniać codziennie bieliznę, a także zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego nasza bielizna jest wykonana. Wybierajmy bieliznę z „oddychającego” materiału, dobrej jakości oraz dającej nam uczucie komfortu.

Podczas podroży, niezastąpione są wszelkiego rodzaju chusteczki odświeżające, które pomogą nam w utrzymaniu świeżości i zachowaniu odpowiedniej flory bakteryjnej, intymnych miejsc.

Najważniejsza profilaktyka. W miejscach tłumnie odwiedzanych, takich jak basen czy plaza, łatwo o zakażenia wszelkiego rodzaju grzybicami, czy innymi zakaźnymi chorobami. Jeśli mamy skłonności do stanów zapalnych dróg moczowych, warto zaopatrzyć się w wakacyjny czas w probiotyki i stosować je odpowiednio wcześniej przed urlopem, aby zapobiec nawracaniu się infekcji dróg moczowych.

Odpowiednia higiena intymna latem, pomoże nam w ochronie przed zapaleniami i przykrymi dolegliwościami jakimi możemy zarazić się latem. Przed wejściem do baseny, zawsze bierzemy prysznic, po wyjściu również. Niestety niewiele osób zwraca na to uwagę, a to podstawowa zasada korzystania z kąpieli w miejscach publicznych, która często stoi po dużym znakiem zapytania.

Higiena intymna, to również depilacja intymnych miejsc. Szczególnie latem, stosowana często. Należy pamiętać o wyjątkowych środkach ostrożności. Unikajmy jednorazowych maszynek do golenia, podtrazniają miejsca intymne, a wystawione na słońce i warunki atmosferyczne, narażone SA na infekcje i podrażnienia.

Higiena intymna, to ważny element codziennej pielęgnacji, jednakże latem musimy poświęcić jej zdecydowanie więcej czasu, a i wcześniejsza profilaktyka pomoże nam utrzymać okolice bikini w dobrej i zdrowej kondycji,

 

2 Comments

  1. Karola

    W zeszłym roku zapomniałam o profilaktyce i na wakacjach miałam problemy intymne, podrażnienia i infekcje. Obecnie łykam lacibios femina, by przygotować się na sierpniowy urlop. Już widzę efekty, bo od kiedy go stosuję nie miałam infekcji, wiec oby tak dalej :)

  2. Lucyna

    Niestety, rzadko pamiętamy o tym, żeby dbać o higienę intymną zimą http://kobietapisze.pl/jak-dbac-o-miejsca-intymne-zima/2013/11/27/

Leave a Reply

Theme by Anders Norén