Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Zdrowie

Uzupełnij magnez by poczuć się lepiej!

W dzisiejszych czasach, gdzie praktycznie na nic nie starcza nam czasu, kiepsko się odżywiamy, nie dbamy o kondycję fizyczną ludzie bardzo często sięgają po suplementy diety. Wystarczy tylko pójść do apteki i spokojnie w domu łykać proszki. Najczęściej podejrzewamy się o niedobór wapnia, albo jakichś witamin, a często zdarza się tak, że brakuje nam magnezu. A to właśnie niedobór Magnezu w organizmie prowadzi do różnych schorzeń, np. cukrzycy, nerwobóle, zbyt wysokie ciśnienie i wiele innych.

Często diety, jakie współcześnie się stosuje nie dostarczają organizmowi wystarczającej dawki tego minerału. Więc oczywistością jest, że aby się lepiej poczuć trzeba zacząć od zmiany sposobu odżywiania się. A co jest bogate w magnez? Otóż nie trzeba wydawać nie wiadomo jakiej kwoty pieniędzy, wystarczy po prostu trochę rozsądku przy dobieraniu produktów, które spożywamy.

I tak, dużo magnezu zawierają orzechy, różnego rodzaju nasiona np. pestki dyni, więc może zamiast podgryzania chipsów podczas oglądania naszego ulubionego serialu warto sięgnąć po miseczkę bakalii lub pestek słonecznika?
Pamiętać należy także o tym, że zbyt dużo wapnia w naszym organizmie przeszkadza wchłanianiu się magnezu. Więc pijmy trochę mniej mleka i jedzmy trochę mniej nabiału, a dodajmy do swojego jadłospisu fasolę, brokuły,
No, ale czy nie lepiej byłoby po prostu kupić jakiś suplement zawierający magnez? Otóż nie, magnez jest minerałem alkaicznym oraz składnikiem leków zobojętniających. Niekiedy branie magnezu zawartego w suplemencie może prowadzić do częstej biegunki i bólu brzucha.

1 Comment

  1. I like this website it’s a master piece! Glad I observed
    this ohttps://69v.topn google.Blog monry

Leave a Reply

Theme by Anders Norén