Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim, Zdrowie

Uważaj na stres, bo przytyjesz! Potwierdzone badaniami!

W dzisiejszych czasach trudno o spokojne życie. Stres daje nam się we znaki już od początków szkoły gdzie pisaliśmy testy, sprawdziany, skończywszy na pracy i obowiązkach domowych. Stres jest powodem wielu dolegliwości: niszczy serce, obniża układ odpornościowy i jest przyczyną powstawania wrzodów.

Czas, bym przedstawiła Ci jasne dowody, na to, że wpływ stresu wpływa na masę ciała. Stres powoduje szybki wzrost insuliny. Poziom cukru maleje, więc organizm domaga się uzupełnienia. Najlepiej w postaci czekoladki czy batonika.  Wzrasta również poziom kortyzolu. Jest to hormon odpowiedzialny za uczucie głodu i stymulację odkładania tkanki tłuszczowej. Przy zwiększonym kortyzolu mamy wtedy większa ochotę na coś słodkiego, batoniki, chipsy czy fastfoody co jest główną przyczyną otyłości. Kolejną kwestią jaką warto poruszyć jest zajadanie problemów. Może nie zdajesz sobie jeszcze z tego sprawy, ale to jest poważny problem zwłaszcza wśród młodych osób. Jedzenie w tym momencie jest automatycznie, nie ważne co jemy, ważne aby pokonać głód.

Pokonaj stres

Bardzo łatwo mi teraz powiedzieć przestań się stresować, ale czy to coś zmieni? Wątpię zwłaszcza jeżeli na jutro masz przygotować projekt do pracy, czy musisz sprawdzić stos dokumentów. Jednak istnieje wiele sposobów na pokonanie stresu. Chciałabym dać Ci drogowskaz do celu.

ćwiczenia fizyczne – w dzisiejszych czasach jest to dobra opcja by pokonać stres. Wystarczy nawet 30 minut ćwiczeń a już zapominasz o wszystkim. Pokonujesz przy okazji stres jak również dbasz o zdrowy wygląd sylwetki.

szczera rozmowa – czasem wystarczy opowiedzieć drugiej osobie co nas boli,  z czym sobie nie dajemy radę. Zmniejsza się wtedy twoje obciążenie psychiczne i pojawia zadowolenie ze szczerej rozmowy.

zrób sobie prezent – Rób to co lubisz. Idź na basen, na przejażdżkę rowerową z rodziną czy na zwykły spacer. Odkryj czynności, dzięki którym nabierzesz energie na kolejny dzień. Małe rzeczy sprawiają więcej przyjemności niż myślisz.

Życie płynie bardzo szybko. Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jaki obowiązek na nas ciąży i co może się przytrafić w przypadku porażki. Jedni ze stresem radzą sobie gorzej, drudzy lepiej. Ale warto czasem pomyśleć o sobie.

3 Comments

 1. ______________________________________________________
  STRES / MIGRENA / BÓL GŁOWY TO RZECZYWISTY (PO CHWILI) SPADEK POZIOMU CUKRU WE KRWI. ♥♥♥♥♥

  WSKAZÓWKA:
  Szybko zjadamy porcję: RYŻ biały, KASZE (wszystkie do wyboru) lub WARZYWA strączkowe (fasola, groch, soczewica ew. zbyt tłusta soja).

  Konsumujemy zatem tzw.
  NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.

  Mózg otrzymuje energię (węglowodany tj. biologiczne paliwo) i stabilizuje się w reakcjach. Poziom cukru wzrasta wolno, ale skutecznie (zwierzęta również).

  Zobacz także:
  INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.
  WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

  Skrót adresu strony w Internecie: INSTYTUTIRL.

  ______________________________________________________

 2. Depilacja umożliwia niemal całkowite usunięcieowłosienia (w praktyce ok.

  80- 90%).

 3. Mezoterapia na całą twarz trwa około godziny, istnieje możliwość znieczulenia skóry
  specjalną maścią, aby zabieg był bezbolesny.

Leave a Reply

Theme by Anders Norén