Srebro koloidalne (woda srebrzana), to rewelacyjny antybiotyk, który działa bakteriobójczo, a według ludów starożytnych otrzymał miano- sposób na zdrowie i długowieczność. Jest wielu przeciwników stosowania tego suplementu, ale i tyleż zwolenników, wielce sobie ceni właściwości i działanie srebra koloidalnego.

Czymże jest ten kontrowersyjny suplement? Srebro koloidalne, to minerał koloidalny, cząsteczka metaliczna. Na co dzień spotkać go można w rożnej postaci, a jego zastosowanie jest również szerokie. Znajdziemy go w wyrobach elektronicznych, stosowany jest do wyrobów biżuteryjnych, do obróbki zdjęć. W niewielkiej postaci srebro występuje w powietrzu i w wodzie, a także w żywności i dostaje się do naszego organizmu.

Srebro koloidalne ma również zastosowanie w medycynie, co niekiedy wiąże się z niepożądanymi skutkami, o których to wspominają przeciwnicy tego suplementu. Ale nie dzieje się nic bez przyczyny, każdy suplement stosowany bez wiedzy i wskazań lekarza, przedawkowany niesie za sobą niepożądane skutki. Srebro może działać toksycznie w momencie, kiedy jego dawki będą przekroczone i stosowane nierozsądnie.

Skupmy się zatem na zaletach srebra i jego właściwościach leczniczych. Przede wszystkich wspomaga odpornościowo na organizm, ma działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, dość często jest przyrównywany do katalizatora chorób, a jego właściwości określa się jako te zbliżone do antybiotyku. Już Hipokrates twierdził, iż srebro koloidalne posiada właściwości lecznicze. Woda srebrzana jest stosowana w złagodzeniu i zaleczeniu dolegliwości; alergii, grzybicy, infekcji przewodu pokarmowego, stanach zapalnych, przy bólach mięśni i stawów, zapalenie pęcherza, kamica nerkowa. Woda srebrzana jest także stosowana w produkcji niektórych kosmetyków, ze względu na swoje właściw0ści przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Mydła, toniki, kosmetyki do cery trądzikowej. Zawarte w kosmetykach srebro koloidalne działa oczyszcząjaco i odświeżająco, a także ma działanie redukujące sebum i normalizuje pracę gruczołów potowych. Srebro stymuluje również regenerację naskórka oraz nawilża i wygładza skórę.

 

„Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną bo tylko dawka czyni truciznę”-  Phillippus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim, lekarz i przyrodnik, zwany ojcem medycyny nowożytnej.