Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

O wszystkim

Słoneczny makijaż, czyli make up latem.

Latem, jak i każdą inną porą roku, każda z nas chce wyglądać pięknie, promiennie i nieskazitelnie.  Jednym z aspektów olśniewającego wyglądu i zatuszowania mankamentów urody jest odpowiednio wykonany makijaż. Dobry makijaż, wykonany dobrej jakości kosmetykami zapewnia komfort i uwydatnia zalety naszej urody.

O ile w chłodniejsze dni makijaż nie sprawia nam większej trudności o tyle latem, w upalne dni potrzeba nam odpowiednich kosmetyków, aby makijaż nie spływał nam po twarzy, ani nie tworzył  nienaturalnej maski. Kosmetyki do upiększania naszej naturalnej urody muszą być odpowiednio dostosowane do pory roku. Niektóre kosmetyki wchodzą w niezbyt korzystną interakcję ze słońcem i mogą być dość niebezpieczne dla naszej skóry.

Sięgając po kosmetyki, wybierajmy te specjalnie przystosowane na lato. Podkład, jeśli już nie możemy obejść się bez niego- sięgajmy po lekki, o płynnej konsystencji, aby nie zapychać porów i pozwolić skórze oddychać. Warto zainwestować w podkład z filtrem, który dodatkowo ochroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Obecnie na rynku są wspaniałe podkłady mineralne, idealne na lato, nie zatykające porów, a i dodatkowo świetnie nawilżające skórę.

Olśniewające spojrzenie- również latem, nie każda kobieta zrezygnuje z tuszu do rzęs. Najłatwiejszym rozwiązaniem są tusze wodoodporne, idealne na plażę i w upalny dzień. Jednakże zdarza się, że wodoodporny tusz może uczulać, wtedy pozostaje tylko wcześniejsza wizyta u kosmetyczki i przedłużenie rzęs, dzięki czemu, tusz nie będzie potrzeby w letniej kosmetyczce.

Cienie do oczu, obowiązkowa część makijażu, latem również wybieramy lekkie i delikatne cienie przystosowane specjalnie na tę porę roku.

Idealne wykończenie makijażu, róż na policzki. Wspaniały wynalazek! Lekkie muśnięcie pędzlem doprowadzi makijaż do perfekcji.

Na koniec usta, latem pod specjalną ochroną. Używajmy błyszczyków oraz pomadek ochronnych i pielęgnujących. Latem usta są wyjątkowo narażone na pękanie i wysuszenie, więc profilaktycznie je nawilżajmy odpowiednimi pomadkami, a przy okazji błyszczyk będzie wspaniałym wykończeniem letniego, delikatnego makijażu.

Lekki, słoneczny i naturalny makijaż wykonany odpowiednimi kosmetykami, zapewni nam ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, doda uroku oraz uwydatni nasze naturalne piękno.

 

1 Comment

  1. Magda

    Wszystko racja :) Ale przedłużania rzęs nie polecam, niszczy rzęsy… Pozdrawiam :)

Leave a Reply

Theme by Anders Norén