Pielęgnacja skóry, ważny aspekt naszego zdrowia i samopoczucia.

Po czym oceniamy wiek innych osób? Oceniamy go po tym, jak wygląda i w jakim stanie jest ich skóra. Wygląd i stan skóry, to coś, co dodaje lub ujmuje lat, zarówno nam, jak i innym ludziom. O tym, że pielęgnacja skóry jest ważna wiemy wszyscy, ale zdobycie wiedzy o tym jak należy pielęgnować naszą skórę, wymaga pewnego wysiłku.

Najpierw musimy ustalić, jaka jest nasza skóra, czy jest ona sucha, tłusta, wrażliwa, a może mieszana. Skóra sucha jest szorstka, cienka, matowa i niemiła w dotyku. Skóra tłusta świeci się, jest gładka, ale często pojawiają się na niej brzydkie i bolesne wykwity łojotokowe.

Skóra wrażliwa reaguje nadmiernie na zmiany temperatury powietrza, czynniki chemiczne obecne w środowisku, promienie słoneczne itp. Skóra mieszana to skóra z cechami cery tłustej i suchej. Pielęgnacja skóry jest o tyle prosta, że w sklepach kosmetycznych i aptekach znaleźć można różnego rodzaju preparaty, dostosowane do czyszczenia, odżywiania, nawilżania i poprawiania elastyczności każdego rodzaju cery. Dbanie o właściwy stan i wygląd skóry jest o tyle trudne, że zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonywać dokładnie i każdego dnia. Dbanie o skórę nie obejmuje jedynie twarzy, choć ta jest najbardziej widoczna i to na nią przede wszystkim spoglądają ludzie, gdy chcą przypisać nam określoną liczbę lat. Oczyszczaniu, nawilżaniu i odżywianiu musimy poddawać skórę szyi, dekoltu i całego ciała. Co zrobić, gdy pielęgnacja skóry znudzi nas i zmęczy? Motywacją do codziennej pielęgnacji skóry może być stosowanie różnych kosmetyków.

Nowy zapach, kolor, konsystencja i chęć wypróbowania czegoś, być może lepszego, mogą pomóc nam w przezwyciężaniu lenistwa, które dopada od czasu do czasu każdego z nas.