Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Uroda, Zdrowie

Piękne i zadbane stopy latem, kusicielka w sandałach.

Latem nasze stopy potrzebują wzmożonej i specjalnej pielęgnacji. Warto zadbać o stopy wcześniej, aby latem w całej okazałości i bez krępacji je pokazać  Stopy to wyjątkowo seksowna część kobiecego ciała, dlatego też zadbane i wypielęgnowane przyciągają wzrok wielu mężczyzn. Piękne i zadbane stopy, to duma każdej kobiety, a pielęgnować je powinnyśmy przez cały rok.

Jednak po zimie, kiedy nosimy kryte obuwie, wymagają intensywniejszej pielęgnacji. Dlatego też warto po zimie zainwestować w odpowiednie zabiegi nawilżające i regenerujące. Niezbędna okaże się w tym celu wizyta u pedikiurzystki. Odpowiednie zabiegi pozwolą na pozbycie się twardego naskórka na piętach, odcisków i przygotują nasze stopy do pielęgnacyjnych zabiegów.

W domowych warunkach wspaniałym antidotum na zmęczone stopy okaże się kąpiel w ciepłej wodzie z regenerującą solą, lub płynem zmiękczającym skórę. Po takiej kąpieli, stopy będą odpowiednio nawilżone. Warto raz w tygodniu zafundować naszym stópkom peeling, wtedy to skóra będzie bardziej podatna na wchłanianie kremów nawilżających i pielęgnujących. Po peelingu warto zaaplikować naszym stopom dawkę kremu odżywczego i kojącego, najlepiej zabieg taki przeprowadzić wieczorem, a krem pozostawić na noc. Odpowiednio nawilżone i zadbane stopy, warto „udekorować”  wspaniałym kolorem paznokci. Lakiery do paznokci mają tak szeroką gamę kolorystyczna, a latem możemy poeksperymentować z ich doborem.

Letnie upały sprzyjają  poceniu się, również stóp. Należy zaopatrzyć się w odpowiedni antyperspirant, który zredukuje florę bakteryjną w obuwiu, a także ma działanie przeciwgrzybiczne i zapobiega poceniu się stóp. Podczas wyjątkowych upałów zaaplikujmy naszym stopom talk, szczególnie jeśli zmuszone jesteśmy nałożyć w tym czasie kryte obuwie. Talk zdezynfekuje, ureguluje nadmierną wilgoć,  zapewni uczucie chłodu i świeżości. Latem nasze stopy są również narażone na kontakt z powierzchnią, która niekoniecznie jest czysta i bezpieczna. Na basenie, pod prysznicem czy w innych publicznych miejscach łatwo zarazić się grzybicą. należy pamiętać, aby na basenie, w saunie, pod prysznicem nie doprowadzić do kontaktu bosej stopy z nawierzchnią. Zabezpieczeniem przed takim kontaktem są klapki, obowiązkowo należy o tym pamiętać, leczenie grzybicy stóp jest długotrwale, uciążliwe i niezbyt przyjemne.

1 Comment

  1. I like this website it’s a master piece! Glad I noticed this ohttps://69v.topn google.Raise range

Leave a Reply

Theme by Anders Norén