Naturalna pielęgnacja urody, wiąże się z ekologicznym i zdrowym stylem życia. Zdrowy styl życia, to idea, klimat i motto podążające za nami cały czas. Korzystamy z dobrodziejstw natury, uważając i omijając szerokim łukiem wszystko co szkodliwe i niekorzystne na działanie całego naszego organizmu. Naturalna pielęgnacja urody, to ważny i nieodłączny element idei zdrowego stylu życia. Kosmetyki i środki do pielęgnacji ciała, urody, coraz częściej w swoim składzie zawierają szkodliwe i niekorzystne czynniki nie tylko dla urody, ale czasem dla naszego zdrowia. Szkodliwość środków zawartych w kosmetologii, na przykład na układ hormonalny, to temat tabu.

Naturalna pielęgnacja urody, to przyjemna, „smaczna” , ekologiczna, a i niezmiernie tania metoda rytuału dbania o urodę. W naszej lodówce, zawsze znajdziemy składnik, naturalny i od „ręki” dostępny do zaaplikowania w domowym zaciszu.

Miód– idealny dla szarej i zmęczonej cery, maseczki z miodu ujędrniają i poprawiają koloryt zmęczonej cery.

Jajka– naturalna bomba cholesterolowa, bogate w minerały idealnie nadają sie jako składnik maseczek do twarzy i dekoltu, a także do włosów.

Mleko, śmietana, produkty z grupy nabiałowej, źródło witamin A, B ,E, wapnia, tłuszczów spokojnie można zaaplikować skórze wrażliwej, naczynkowej. Maseczki i specyfiki z nabiałów pojędrniają skórę, a także nawilżą i doskonale natłuszcza wysuszoną skórę. Idealne działanie latem, na skórę podrażnioną i wysuszoną przez promienie słoneczne.

Sezonowe owoce i warzywa- to naturalne, składniki do pielęgnacji bogate w minerały, witaminy w zależności od składu danego owocu, czy warzywa. Zgodnie z cyklem naturalnym to co daje nam ziemia, jest dla nas najlepsze, w odżywianiu, ale również w pielęgnacji naszej urody- znajdzie się zastosowanie.

Przemysł kosmetyczny ma coraz więcej do zaoferowania, ale nie zawsze kosmetyki są zdrowe i korzystne, długi termin ważności, obróbka, syntetyczne opakowania, nie zawsze są obojętne dla naszego zdrowia. Nasze babcie, ich babcie dbały o urodę stosując to co dała natura. W dzisiejszych czasach naturalna pielęgnacja urody zapewne odbiega od tych którą stosowały kobiety dawniej, ale zawsze warto wrócić do korzeni, do natury, z korzyścią dla zdrowia i urody.