Coraz więcej panów zaczyna bardziej o siebie dbać, nie tylko podbierając kosmetyki swoim partnerkom, ale kupując kosmetyki tych z serii dla panów. Czasy kiedy mężczyzna powinien pachnieć, cygarem, koniakiem i potem dawno już minęły. Oczywiście nie mamy tu na myśli panów metroseksualnych przesadnie dbających o siebie, a nawet robiących sobie makijaż, lecz o mężczyznach czystych i  zadbanych. Kobiety pielęgnują skórę robią maseczki, chodzą do kosmetyczki, dlaczego panowie, nie mieliby również korzystać z tych dobrodziejstw?

Opnie są jak zawsze zróżnicowane, tyle ile ludzi- tyle opinii. Jak panowie dbają o swoją urodę i jakie kosmetyki oraz zabiegi są dostępne na rynku dla mężczyzn? Każdego ranka panów czeka golenie, kosmetyki do golenia zawierają idealnie składniki nawilżające i pielęgnujące, również mają zastosowanie do rożnego typu cery. Tak, tak panowie również mają problemy z cerą i coraz czeskiej sięgają po produkty dostosowane do danego typu. Odpowiedni krem po goleniu, stonuje podrażnienia, nawilży i schłodzi odpowiednio skórę twarzy. Miły, aromatyczny zapach płynu po goleniu, ma również działanie pielęgnujące, a zapach daje wspaniałe uczucie świeżości przez cały dzień.

Fryzury męskie, są coraz bardziej zróżnicowane, specjalistyczna stylizacja fryzjerska, kosmetyki do włosów pozwalają panom na odpowiednia pielęgnację włosów. Jak wiadomo panowie szybciej łysieją, więc kosmetyków zapobiegających łysieniu, jak również suplementów diety jest bardzo duży wybór na sklepowych półkach. Czas na pielęgnację ciała. Mężczyźni coraz więcej czasu spędzają na siłowni, dbając o odpowiednią muskulaturę ciała, jak i zapobiegając powstawaniu słynnego „mięśnia piwnego” Również po produkty nawilżające do ciała panowie sięgają coraz częściej. Panowie maja także większą świadomość w kwestii odżywiania i zdrowego trybu życia. Golonka i piwko, to już nie codzienność, zdrowe produkty i optymalna dieta to także domena panów.

Rynek tworzy coraz większe zapotrzebowanie na produkty i usługi skierowane do panów, bo i odbiór konsumentów jest coraz większy. Salony urody w swojej ofercie mają zabiegi specjalnie dla mężczyzn. Panowie chętniej korzystają z takich usług, a zadbany mężczyzna to coraz częstszy widok, a jak cieszy oko.