Jabłko Mięta

wszystko, co nas interesuje!

Odchudzanie, Zbiór diet

Jak jeść by tracić kilogramy czyli dieta rozdzielna

Dieta rozdzielna nazywana też dietą Hay’a od nazwiska twórcy. Powstała ona na początku ubiegłego stulecia. Dr William Hay zauważył związek pomiędzy chorobami układu krążenia, serca a stosowaną przez pacjentów dietą. W wyniku tych analiz Hay stworzył swój program żywieniowy, który pomaga w zwalczaniu problemów zdrowotnych i ułatwia zachowanie prawidłowej wagi. Dzieje się tak ponieważ według badań dr Haya przyczynia się do tego czas trawienia poszczególnych pokarmów. Dla przykładu czas trawienia mięsa to około 4 godziny z kolei zawarta w pieczywie, ziemniakach lub makaronie skrobia trawi się 2 godziny. Decydujący wpływ na taki stan rzeczy ma współczynnik pH. Pokarmy węglowodanowe wywołują reakcję zasadową, a te mające w swoim składzie białka reakcję kwaśną. Łączenie węglowodanów i białka wydłuża czas potrzebny na strawienie nawet dwukrotnie, a to z kolei obciąża niepotrzebnie układ pokarmowy prowadząc do kłopotów ze zdrowiem i chorób. Dieta rozdzielna dzieli żywność na trzy kategorie :

  • Grupa białkowa zawiera produkty mające w sobie białko zwierzęce w tym również nabiał. Do tej kategorii zaliczamy : mięso, jogurty, kefiry, jaja, ryby oraz owoce morza.
  • Grupa węglowodanowa, czyli głównie produkty zbożowe, a więc ryż , pieczywo, makarony, kukurydza
  • Grupa neutralna do której zaliczamy: warzywa, owoce , nasiona, kawę, herbatę, wodę.

Dieta rozdzielna stosowana restrykcyjnie pozwala schudnąć do 7 kilogramowe w ciągu 14 dni. Zanim jednak przejdziemy do stosowania tej diety warto zapoznać się z zaletami i jej wadami. Gdyż dieta rozdzielna wzbudza dużo kontrowersji. Dietetycy uważają, że dieta rozdzielna zawiera zbyt mało witamin i minerałów. Osoby będące na tej diecie narzekają na senność z powodu małej ilości węglowodanów. Dieta ta zawiera też duże ilości tłuszczu. Do zalet diety rozdzielnej należy zaliczyć jej wpływ na regularne spożywanie pokarmów oraz rozsądnie dobrane produkty.

1 Comment

  1. Real superb info can be found on weblog.Blog monry

Leave a Reply

Theme by Anders Norén