Biała herbata, nazywana eliksirem młodości, ze względu na dużą zawartość antyoksydantów, to idealny napój na letnie, gorące dni. Jest przepyszna i ma orzeźwiającą moc, jej delikatny smak i subtelny aromat jest o wiele skuteczniejszy niż inne słodkie i niezbyt zdrowe napoje. Ma również działanie wpływające na koncentrację. Idealna na letnie dni, wspomaga podczas poparzeń słonecznych, rozjaśnia skórę. Kosmetyki z zawartością białej herbaty, dość często są przeznaczone właśnie na lato. Idealne po i przed opalaniem, ujędrniają, łagodzą poparzenia słoneczne oraz doskonale nawilżają, wysuszoną skórę kąpielami słonecznymi oraz morskimi.

Biała herbata ma wiele wspaniałych właściwości. To doskonałe źródło przeciwutleniaczy, polifenoli, witaminy C, posiada właściwości antyoksydacyjne i antymutagenne. Eliksir młodości, biała herbata- przeciwutleniacze, osuwają nadmiar wolnych rodników odpowiedzialnych za kondycję i starzenie się naszej skóry. Witamina C zawarta w białej herbacie, działa orzeźwiająco i doskonale wpływa na koncentrację i pracę naszego mózgu. Dzięki swym właściwościom, białą herbata doskonale wpływa na system immunologiczny naszego organizmu, układ odpornościowy, jak również świetnie wspomaga dietę i wpływa na metabolizm i przemianę materii, dlatego też tak często jest polecana osobom pragnącym pozbyć się kilku kilogramów.

Biała herbata nie tylko świetnie smakuje, ale ma również na nasze zdrowie, urodę, jej cenne składniki mają wszechstronne zastosowanie. ze względu na zawartość kofeiny, pozwala na uniknięcie nadmiernego spożycia kawy, mając działanie pobudzające i z pewnością z korzyścią dla naszego organizmu.

Biała herbata, jak dotychczas jest niezbyt popularna, jest to towar luksusowy, kupić ja można w specjalistycznych sklepach i herbaciarniach. Nie przewyższa popularnością zielonej herbaty, chociaż jej właściwości, są o wiele korzystniejsze, w szczególności jeśli chodzi o system obronny przed starzeniem się naszej skóry. Coraz więcej jest też kosmetyków z jej zawartością, jak również wiele zabiegów upiększających w gabinetach kosmetycznych, na bazie białej herbaty, staje sie coraz bardziej popularnych.

Dla ciała, dla ducha, zdrowia i urody, niezastąpiona jest biała herbata- eliksir młodości, smak, aromat i orzeźwienie.